Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

Share | 

Načini meditiranja

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Mist
Admin

Broj komentara : 332
Mjesto : Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Načini meditiranja   Mon Sep 03, 2012 6:55 pm

Kako vi meditirate i koje su neke vrste meditacije koje praktikujete?

Ja lično najčešće radim jedan tip meditacije sa vizualizacijom koji uključuje Mjesec ili Sunce, u zavisnosti od doba dana. Namjestim se udobno, sjedeći a i često ležeći s obzirom da je često radim prije spavanja i opustim se. Polako dišem i koncentrišem se na udisanje i izdisanje. Počinjem zamišljati sjajnu zraku Mjeseca/Sunca kako se spušta do moje glave-trećeg oka. Ja upijam tu zraku i svjetlost počinje da mi se širi tijelom od glave, preko ramena, trupa do stopala i ispunjava svaki dio mene, i izbacuje sve negativno u meni u vidu crnila koje nestaje pod sjajom svjetlosti. Zraka nastavlja da me ispunjava energijom i jača me. Kada radim rituale, uglavnom ne otvaram krug tradicionalno već zamišljam kako Mjesečeva/Sunčeva energija počinje isijavati iz mene, šireći se polako sve dok ne stvori zaštitnu sferu oko mene i ritualnog prostora.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://paganizam.wordpress.com/
Goddess_child

Broj komentara : 82

KomentarNaslov komentara: Re: Načini meditiranja   Sun Sep 09, 2012 8:24 pm

Ukoliko se ne koncentrisem na neki kristal ili orudje koje zelim da posvetim, moja meditacija je veoma jednostavna. Dopustam Univerzumu da Njegova energija udara u mene.
Upalim mirisni stapic (ili u poslednje vreme tamjan ili mirtu), sednem u lotos pozu, tipicnu pozu za meditaciju. Prekrstim ruke i noge i time se stvara energetski stiti oko mene. Nekad stavim i piramidicu na glavnu cakru, zbog energije. Ne razmisljam ni o cemu, samo pratim dah, i on me dovede do stanja gde osetim Univerzum. Ta energija me neobicno usreci i procisti. To je to. Smile Ne moze biti jednostavnije, samo ako znate kako da se iskljucite na 20ak minuta iz fizickog sveta.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Načini meditiranja
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1