arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Magijski alat

Go down 
+11
moonlight drive
Shadow Vanskelig
Malefiz
prirodnjak
Gea
Equinox
oldtree
Ne mogu da se ulogujem!MG
Gwydion
magla
Mist
15 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Aug 14, 2008 3:41 pm

Alat vam ustvari i netreba ali Vam moze uvelike pomoci kod usmjeravanja energije i izostravanja vizualizacije.
Sav alat mora biti ociscen i napunjen jer tada iz njega izvlacite najvise.



Glavni alat

Opisati cu vam alat koji ja koristim:
1. Atame ili magicni bodez
2. Magicni stap
3. Magicni kotao
4. Kalez
5. Magicni Pentagram




Atame

Posvecen Velikome Bogu i elementu Vatre. Dvostruke ostrice sa tamnom drskom. Koristi se za usmjeravanje energije tokom rituala. Koristi se takoder za prizivanje Strana Svijeta. Crna drska skladisti energiju. Njime takoder otvarate i zatvarate krug. Sa njime nesmijete nista rezati ili ga upotrebljavati za nesto drugo.





Magicni stap

Posvecen Velikome Bogu i elementu Zraka. Orude za komunikaciju i invokacije. Velika Boginja moze biti pozvana da prisustvuje ritualu sa uzdignutim stapom i sa pravilnom invokacijom. Koristi se za usmjeravanje energije te za crtanje magicnih simbola po zemlji. Obicno se na vrhu stapa nalazi kristal.
Moj stap je napravljen od grane odrezane u prirodi.Mozete takoder urezivati simbole u svijece i slicno.




Magicni kotao

Posvecen Velikoj Boginji i elementu Vode. Cesto je centar rituala. Tijekom ljetnih festivala , cesto je napunjen izvorskom vodom i laticama. Mota biti od zeljeza crne boje i stoji na tri nozice , te otvor mu mora biti manji od sredine kotla(vidi sliku). Moze posluziti za gledanje na daljinu ili u buducnost kada se napuni vodom.




Kalez

Posvecen Velikoj Boginji i elementu vode. Koristi se u ritualima za drzanje vina , vode , kolaca i sl.
Moze se takoder koristiti za ponovno uspostavnljnje kontakta sa svakodnevnim zivotom npr. , ispijajuci sop iz njega ili sl..




Magicni Pentagram

Posvecen Velikom Bogu i Vleikoj Boginji te elementu Vatre. Moze biti od bilo kojeg materijala sa urezanim Pentagramom. Moze posluziti za zastitu ili prizivanje duhova. Sa njime se posvecuju razni predmeti te se koristi na ritualnom oltaru. Mogu se takoder staviti iznad vrata ili prozora radi zastite. Nalazi se u centru oltara.



blessed be
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeFri Feb 20, 2009 1:14 am

vestice de mi reci kako si došla do bodeža? ja sam konto da napravim sam sebi ali nije to lako napravit lako je nac dugu debelu metalu lasnu koju mozes zaostrit i zaspicit a ručku je lako izradit ali sto je tesko to je napravit da izgleda kao bodez to jest ovo sto predstavlja I neznam kako drugačije da objasnim ono kao stitnik



:::I====>
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeFri Feb 20, 2009 1:46 am

magla (citat):
vestice de mi reci kako si došla do bodeža? ja sam konto da napravim sam sebi ali nije to lako napravit lako je nac dugu debelu metalu lasnu koju mozes zaostrit i zaspicit a ručku je lako izradit ali sto je tesko to je napravit da izgleda kao bodez to jest ovo sto predstavlja I neznam kako drugačije da objasnim ono kao stitnik



:::I====>

nisam još ni došla do njega^^
ali planiram napraviti kada nađem odgovarajući materijal
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Gwydion




Broj komentara : 35
Join date : 2008-11-05

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeFri Feb 27, 2009 7:16 pm

magla (citat):
vestice de mi reci kako si došla do bodeža? ja sam konto da napravim sam sebi ali nije to lako napravit lako je nac dugu debelu metalu lasnu koju mozes zaostrit i zaspicit a ručku je lako izradit ali sto je tesko to je napravit da izgleda kao bodez to jest ovo sto predstavlja I neznam kako drugačije da objasnim ono kao stitnik



:::I====>

Ja kupio u okolini LOndona u Occultique šopu...
No, nevezano za to, ja sam počeo da stavljam na svoj sajt pojmovnik veštičarstva, za sada je tamo tek tekst o athameu. Pa ako nekog interesuje to je ovde:

Athame
Na vrh Go down
Ne mogu da se ulogujem!MG

Ne mogu da se ulogujem!MG


Broj komentara : 29
Join date : 2008-10-13
Age : 31
Mjesto : Beograd

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeFri Feb 27, 2009 11:13 pm

Gwydion (citat):
magla (citat):
vestice de mi reci kako si došla do bodeža? ja sam konto da napravim sam sebi ali nije to lako napravit lako je nac dugu debelu metalu lasnu koju mozes zaostrit i zaspicit a ručku je lako izradit ali sto je tesko to je napravit da izgleda kao bodez to jest ovo sto predstavlja I neznam kako drugačije da objasnim ono kao stitnik



:::I====>

Ja kupio u okolini LOndona u Occultique šopu...
No, nevezano za to, ja sam počeo da stavljam na svoj sajt pojmovnik veštičarstva, za sada je tamo tek tekst o athameu. Pa ako nekog interesuje to je ovde:

Athame
Jao pa to je cuveni Gwyda sa svih foruma Laughing

Znam taj sajt/forum od ranije ... super je! Very Happy

Nego jel imas neki savet za nas mladjane gde da nabavimo (ili ipak kako da izradimo)
Athame? Smile
Na vrh Go down
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 12:32 am

Ne mogu da se ulogujem!MG (citat):
Gwydion (citat):
magla (citat):
vestice de mi reci kako si došla do bodeža? ja sam konto da napravim sam sebi ali nije to lako napravit lako je nac dugu debelu metalu lasnu koju mozes zaostrit i zaspicit a ručku je lako izradit ali sto je tesko to je napravit da izgleda kao bodez to jest ovo sto predstavlja I neznam kako drugačije da objasnim ono kao stitnik



:::I====>

Ja kupio u okolini LOndona u Occultique šopu...
No, nevezano za to, ja sam počeo da stavljam na svoj sajt pojmovnik veštičarstva, za sada je tamo tek tekst o athameu. Pa ako nekog interesuje to je ovde:

Athame
Jao pa to je cuveni Gwyda sa svih foruma Laughing

Znam taj sajt/forum od ranije ... super je! Very Happy

Nego jel imas neki savet za nas mladjane gde da nabavimo (ili ipak kako da izradimo)
Athame? Smile

iskreno pojma nemam ali znam neke cake koje mislim da trebam odradit znas kako ja na sve gledam kao na prirodu i najbolji uticaj ima ako je to nesto od prirode i ako je to tvojih ruku delo nemora da to izgleda kao bodež,bajoneta,kama ili sta ti ja znam vec sta jednostavno moze biti običan nož ali naravno vase izrade ali ljepse je da je bodež e sad ručka treba da je tamnija to treba da nađes od nekog drveta u šumi ne da nađeš dasku, nego da osječeš neku granu netreba to biti toliko puno veliko et mozda prečnika 2,5 cm dužine 10 - 15 cm ima toga na svakom ćošku e sad se raspitaj malo za drvo koje sta znači neznam bas i ja učim još nepraktikujem magiju a srebro ima najbolji utuicaj ali da ja imam para da kupim srebreni bodež nebi se ja bavio magijom sad pa sad skontaj nekio deblji lim negde metalni neku lajsnu koju zaoštri sa obe strane i smućkaj nesto takav kakav ce imat duplo bolji uticaj nego ovaj sto je kupio jos ima neki stvari vezi ga za sebe na sve moguće načine(sta ti ja znam ,popršći svojom krvlju bilo šta samo daj do znanja da je tvoje i samo tvoje ) i nekoristi niušta drugo osim u rituale i ono sto se radi oko magije
Na vrh Go down
oldtree

oldtree


Broj komentara : 24
Join date : 2009-01-07

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeSun Mar 22, 2009 3:16 pm

Mislim da je mnogo korisnije koristiti rog neke crne zivotinje (ovna, jarca...) kao drsku, nego drvo. Iz prostog razloga jer taj rog poseduje energiju slicnu koja je potrebna za Athame(Bodez). Moje misljenje.

Moj omiljeno orudje je metla i stap, ali prosto je nemoguce posle odredjenog perioda da se ne radi sa svima. Tako da cete vremenom, svi imati orudje
Na vrh Go down
Equinox

Equinox


Broj komentara : 8
Join date : 2009-07-25

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeSat Jul 25, 2009 11:26 pm

Po pravilu bi i trebalo da bude crni rog životinje,ali ja iskreno nikada ne bih uzela takav,iz prostog razloga što volim životinje.Čini mi se malo licimerno biti vegeterijanka i pritom koristiti deo životinje za izradu alata.

Lep tekst,samo što fali još mnogo stvari.
Na vrh Go down
Gea

Gea


Broj komentara : 17
Join date : 2009-08-25
Age : 34

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeMon Aug 31, 2009 2:19 am

postoji i mač napravljen od srebrnih novčića... e sad trenutno ne mogu naći objašnjenje čemu služi rabbit

postoji pravilo da se ti predmeti izrađuju sami kao bi se bolje povezali s vlasnikom - pogotovo pentagrami Exclamation

ja zasad imam samo pentagram, doduše imam i kalež - ali je stakleni što i nije po pravilu jer je staklo najneprirodnije Embarassed
imam posudu za paljenje - školjku
Na vrh Go down
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeMon Aug 31, 2009 2:25 am

gea dobro dosla mi smo se ovde uljenili malo ja kazem da cu poduzet nesto ali prvi sam se uljenio jbg ali nacu bvremena i zato sigurno Smile jbg kad mi budu aspekti ljepsi sad su mi depresivni dani ali nedam se ja Smile uglavnom pozz i to za novcice dobro doslo bilo koje novo saznanje
Na vrh Go down
Gea

Gea


Broj komentara : 17
Join date : 2009-08-25
Age : 34

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeMon Aug 31, 2009 2:31 am

hvala Very Happy

ma ovo je zbog ljeta, znam ja to... kad krenu škole sve živne
Na vrh Go down
prirodnjak

prirodnjak


Broj komentara : 2
Join date : 2011-02-02
Age : 27
Mjesto : Zadar

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeWed Feb 02, 2011 7:07 pm

ja sam našao jedan štap u prirodi, još ga rezbarim i brusim tako da još nije gotov.ali volio bih pitati kako napraviti athame, vidio sam da mogu biti i drveni pa bi volio da mi kažete jeli to istina ili ne.
Na vrh Go down
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Mar 10, 2011 8:18 am

prirodnjak (citat):
ja sam našao jedan štap u prirodi, još ga rezbarim i brusim tako da još nije gotov.ali volio bih pitati kako napraviti athame, vidio sam da mogu biti i drveni pa bi volio da mi kažete jeli to istina ili ne.

koji materijal gledaj od religije do religije od coveka do coveka neki su pravili od rogova zivotinja neki od drveta ,kako ko (moje mišljenje je srebro jer najbolje provodi energiju a ko od nas ima srebreni athame niko )

ja moj isto nisam imo pojma kako ali snaso sam se kupio sam kod kineza mač za 4 e i uzo ostricu samo to je dupla ostrica cak nije ni ostra vise je ukras nego da mozes snjim sta sjec ali athame i sluzi samo za usmjeravanje energije tako da ti i netreba bolje

ručku sam skonto od jedne plastične cjevčice od jedne police i sta sam uradio uzo sam pur pjenu i stavio ostricu u cjevčicu i zalijo pur pjenom ali dok je pjena bila jos svjeza uguro sam u nju nekih granćica raznih drveca od kojih sam cito da se koriste za izradu tak da ja imam svačeg pomalo Very Happy

samo sto nije izgled od mača Sad neznam kako da napravim onaj lepi stitnik za ruke Wink tek tolko da ljepse izgleda Smile


Na vrh Go down
Malefiz

Malefiz


Broj komentara : 14
Join date : 2011-05-15
Age : 38
Mjesto : Sarajevo

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeSun May 15, 2011 1:56 pm

posto je kod nas u sarajevu jako tesko doci do bilo kakvog materijala i ja se snalazim ;)sto se tice trava imamo vikendicu u sumi pa je to lahko,bodez sam trazila dugo dugo i skoro odustala i nadjem ga na pijaci otoka medju ribarskim priborom Wink)bilo je dvosijeklo sijecivo bez ikakve rucke.tj. samo produzetak sjeciva....pa sam ga ja oblozila zelenom spagom i zirkonima i sl.jest da athame po pravilu treba crnu rucku (cak i od roga crnog ovna sam citala) ali meni se zelena vise dopada i vise me asocira na prirodu.,kotao mozes naci svugdje uz cestu kad putujes kroz bosnu,od bakra i sl. materijala,mali veliki,na tri noge itd...,svijeca u svakom vecem marketu tipa interex,kristale na dobrinji kod merkatora,divne teke ima knjizara svijetlost po 12KM sa fantasticnim crnim tvrdim koricama,zlatnim izradama i sl.da sluze kao manji spell book i sl.a knjiga sijenki moze super biti kozni rokovnik,ja ih dosad imam 6 kom. popunjenih,pisem sedmi.Wink)...ulja su etericna i jos stosta super bila u robotu na zadnjem spratu ali se radnja zatvorila a inace stosta ima i u antikvarnicama i gift shopovima...s tim sto ja neke stvari volim ipak i sama napraviti...rune sam napravila od slanog pecenog tijesta i prelakirala,evo vec 2 godine drndam ih po vrecici i nista im.a za visak je posluzio divan brdski kristal,rucni rad objesen na tanki lanac koji sam kupila kod neke zene na sajmu knjiga,stap sam napravila od vrbe prije sedam godina a rezbario ga je moj dido za mene,ja sam jos dodala bakar i sitnice neke,naravno da je sve posveceno i ocisceno kao sto uvijek treba biti i umotano u zasebne marame;)....eto tako par ideja od mene...;)sad cu ubrzo malo na put u austriju pa mislim ici u veci shopping u radnje ezoterije...Wink))me like it ;)pozzzic

p.s. ko zna dobro engleski...ocarala me je knjiga Grimoire for the apprentice Wizzard od Oberon-Zell Ravenheart.ima je skinuti na netu a ako ko ne nadje rado cu mu poslati pdf....ja sam je iskopirala i citam,ima tri dijela...ova prva je napravljena kao za ucenika a druga za napredne i treca kao dodatak,ali sa toliko ljubavi ilustrovano i ima sjajnih ideja za pravljenje svega sto je potrebno za magijske obrede.citala sam svakakvih okultnih dijela ali ovo je nesto posebno...eto ja sam se odusevila,imas osjecaj da si u kakvom filmu pa da te uci neki ogroman Mag,a covjek je fakat poznat Wink...pa koga zanima mislim da ima super savjeta
Na vrh Go down
http://svijet-magije.piczo.com
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 12:17 am

Trenutačno imam samo pomalo izdeformirani pentagram sklepan od žice i špage koje sam iskopala iz ladice. Čak ima i postolje koje sam napravila od ostatka žice jer nisam imala kliješta da to odsiječem. Estetika mu nije jača strana, ali je moj ručni rad i meni je dobar za sada. Kada dođu ljepši dani ću skupiti nešto granja, nać konopca i napraviti si od toga pentagram Very Happy
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 12:40 am

Ima ovde da se kupi pentagram! Ako treba, mogu poslati, nije uopšte skupo, ali je jako korisno. I lepo. Smile
Ali u svakom slučaju nemoj odustajati u nameri da jedan napraviš i sama, pošto možda i najviše draži ima u svemu tome kada ga sama stvoriš. Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 12:59 am

Ne treba, ali hvala Very Happy Ima tu kod mene puno kineskih šopova i dva-tri gift-šopa, a kako ću sljedeći tjedan imat nešto para u džepu (Božić) i stalno bit po gradu (dramska, folklor, kopirat neke knjige... ) ću svratit u svaki pa možda nešto i nađem. Ako ne, ionako još učim, ovo mi je sad lijep podsjetnik na ono što želim biti Smile Neću ja odustati, ako ništa drugo ne uspije, ću nabavit glinamol i od njega napravit pentagram. Ili možda čak i glinu, ali to je skupo Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 1:17 am

Nema na čemu. Very Happy Aha, pa želim ti da nađeš nešto što će ti se svideti! Smile I srećno u pravljenju! Ma imaš raznim materijala od kojih možeš napraviti pentagram, ali najbitnije je da imaš volju i da uložiš ljubav u to, a manje bitno kakvo će na kraju ispasti. Smile Uostalom, i veština će odmah uskoro doći sama po sebi. Smile
Ja sam imao sreću da nađem ovde ogrlicu pentagrama po jako niskoj ceni pre par godina i da je uzmem. Samo sam taj put video takvu ogrlicu, mislim da više nisu dobijali takve. Sad Ali se može nabaviti, doduše malo drukčiji ali može. Smile
Dobijaju i obrnuti pentagram, ali to je već priča za sebe... Very Happy
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 1:50 am

Joj, da...... Tražila sam na onoj stranici što mi je netko dao (ne znam tko, da nisi ti? Smile) pentagrame i našla sam ih svega nekoliko... A najjeftiniji dođe 9 kn (sam pentagram, bez poštarine i ostalih akcija što treba platit), ali je obrnuti. A najjeftiniji koji sam tamo našla normalni je 25 kn. Kad tome pribrojih sve troškove, dođe 50 kn. Mislim, nije to puno kad ću za Božić imat para i nešto ću so zadržat baš zbog tog pentagrama i 4 knjige koje si za školu moram kopirat, ali ipak. Malo pretjeruju s tom poštarinom. Jel im PDV nije dovoljan xDD
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 2:10 am

Koja stranica? Very Happy Mislim da nisam ja, ne znam puno takvih stranica. :/ Znam jedan takav sajt, koji je takođe meni neko dao (isto ni ja ne znam ko. xDD) i čini mi se da je sve to stizalo iz Švajcarske ili nisam siguran odakle tačno, u glavnom negde iz inostranstva. Tu ima jako lepih predmeta! Smile Ali baš kao što ti kažeš, preteraše ga sa svom tom poštarinom. Sad
Znam ja jednog čoveka koji se bavi profesionalno pravljenjem srednjevekovne opreme, a između ostalog i raznih simbola, pa ako nešto baš bude zatrebalo javi pa se možemo dogovoriti. Smile

Inače, vidi ovaj sajt! Very Happy
http://www.wulflund.com/jewelry/
Koliko divnih stvari ima... Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 2:18 am

To je ova stranica--> http://www.countessdeathory.com/stranice/novosti.html Dao mi link Scorpion, sad sam išla vidit xD

A na ovoj stranici što si mi ti dao ima zaista predivnih stvari *_* Sad zaista ne znam kako da se odljepim od kompa Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 2:29 am

Aha. Very Happy U, ovo stvarno ima svačeg lepog! Onaj pentagram je divan! I Torov čekić isto, samo šteta jer izgleda ne šalju za Srbiju. Sad

E, vala baš. Very Happy Kad tako nešto novo otkrijem u stanju sam da celu noć budem budan, pa se posle pitam što ujutru u školi jedva gledam na oči... Very Happy
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 2:39 am

Najjeftinije stvarčice koje sam ja dosad tu našla (pregledavam onaj dio mystical silver jewelry) dođu 9 €, što preračunato izađe kojih 67 kn. Što nije baš malo xD Ali, jednom kad počneš radit i zarađivat, nije ti problem da i nekoliko stotina kuna ili koja je već valuta u tvojoj zemlji, za nešto što zaista želiš, cijeniš i treba ti Smile Moj pentagram izgleda sasvim pristojno i sad mi je pogled na njega izmamio osmjeh na lice, a sama znam da se dugo nisam smijala-škola ubila u pojam -.-'
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 3:14 am

Koliko kuna beše evra? Smile Ali imam i ja utisak da to nije baš malo. :/ Skroz se slažem! Nije bitno koliko košta, bitno je ono u srcu što govori da je taj novac otišao na pravu stvar. Smile
Ajoj, ma i mene isto škola bukvalno ubija u pojam, evo samo sutra ima da odgovaram matematiku, kakav horor... Very Happy A u koju školu ideš? Smile A idrži još malo, sad će ionako raspust oko ovih praznika pa ćemo moći svi pošteno da se odmorimo! Very Happy
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 2:18 pm

1 € ti iznosi 7,42 kn. Isto koliko i danksa kruna xD Idem u ekonomsku. Mah, nisam se naspavala ko čovjek već dulje vrijeme... A s učenjem sam završila još jučer, pisali listić i to je bilo to. Danas samo zaključuju, a sutra ćemo još saznat sve zaključene ocjene. Sutra isto imamo priredbu na kojoj nastupam pa me nema na prvom satu, a možda i na drugom jer imamo generalnu Very Happy
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Sponsored content





Magijski alat Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Magijski alat
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Magični pribor-
Idi na: