arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Vegetarijanstvo

Go down 
+4
Shadow Vanskelig
Phoenix Infernum
Mist
moonlight drive
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 6:21 pm

Ako hocu da imam vegetarijansku ishranu, smem li piti mleko??? i smem li jesti slatko???
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 6:30 pm

Smiješ piti mlijeko i eventualno jesti jaja. Ako se hraniš samo hranom biljnog porijekla onda si vegan. Smiješ jesti slatko, ali ne bi smio ako sadrži životinjsku mast ja mislim.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 6:37 pm

Vegani ne jedu nista sto dolazi od zivotinja; meso, mleko, jaja, med. Dok vegetarijanci ne jedu samo ono sto kada se zivotinji oduzme- ubija je, a to je meso. Postoje sada razne varijacije i grupice vegetarijanske ishrane, ali vise o tome pogledaj na Wikipediji Very Happy
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 6:38 pm

Goddess_child (citat):
Vegani ne jedu nista sto dolazi od zivotinja; meso, mleko, jaja, med. Dok vegetarijanci ne jedu samo ono sto kada se zivotinji oduzme- ubija je, a to je meso. Postoje sada razne varijacije i grupice vegetarijanske ishrane, ali vise o tome pogledaj na Wikipediji Very Happy

I da, naravno, tu spada zivotinjska mast takodje kao i zelatin.
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 6:43 pm

Ahhha ... Hvala cheers Very Happy
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 6:51 pm

Znam da nije proslo mesec dana ali da se javim ... dobro mi ide. Mozda nije po pravilima ali ja pijem i mleko i jedem med jer kravama se ne oduzima zivot radi mleka a ni pcelama radi meda ... e ali bas sam se obrukao sinoc, u gostima... bio sam sa mojom mamom u goste kod njene prijateljice, i bila je vecera. Ja sam nesvesno uzeo komad mesa, poceo da ga zvacem i kad sam shvatio sta radim (OBRUKAO SAM SE KAO NIKAD U ZIVOTU) istog trena sam povratio meso na tanjir i naglas rekao ,,Izvini, jadna mala zivotinjo sto su te ubili zbog jednog obroka, molit cu se da se reinkarniras ,, SVI ali bas SVI za stolom su me gledali kao da sam pobegao iz ludnice a moja mama mi je samo sapnula ,,platit ces mi za ovo kad se vratimo kuci, ... (zaboravila je posle na to XD) lol! Ali briga me, bar nisam pojeo meso Smile))
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 1:48 am

magicself (citat):
Znam da nije proslo mesec dana ali da se javim ... dobro mi ide. Mozda nije po pravilima ali ja pijem i mleko i jedem med jer kravama se ne oduzima zivot radi mleka a ni pcelama radi meda ... e ali bas sam se obrukao sinoc, u gostima... bio sam sa mojom mamom u goste kod njene prijateljice, i bila je vecera. Ja sam nesvesno uzeo komad mesa, poceo da ga zvacem i kad sam shvatio sta radim (OBRUKAO SAM SE KAO NIKAD U ZIVOTU) istog trena sam povratio meso na tanjir i naglas rekao ,,Izvini, jadna mala zivotinjo sto su te ubili zbog jednog obroka, molit cu se da se reinkarniras ,, SVI ali bas SVI za stolom su me gledali kao da sam pobegao iz ludnice a moja mama mi je samo sapnula ,,platit ces mi za ovo kad se vratimo kuci, ... (zaboravila je posle na to XD) lol! Ali briga me, bar nisam pojeo meso Smile))
Cestitam!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Sto se tice mleka i meda, opusti se totalno, to je jednostavno priroda! Pcele moraju da prave med, krave moraju da se muzu da ne bi dobale upalu, to su vec banalnosti. Moram priznati da si me nasmejao sa ovim oko mesa, jednom sam ja tako hteo da kupim picu, ali na svu srecu nisam imao pare Laughing i kad sam dosao kuci, tek tad sam shvatio sta sam mogao uraditi. Jos jednom, cestitam! Mnogo mi je drago! ^^
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 11:27 am

Pa ako hoćeš picu uzmi margaritu ili vegetarijanu, nemaju mesa na sebi ni jedna ni druga.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 1:51 pm

Hvala Goddess child. Sada te razumem. Razumem onaj ostri stav o vegeterijanstvu. Sad vise nikad ne bi ,,prozdirao ,, meso kao neki mesozderi na forumu koji tvrde da ne mogu bez mesa Very Happy Blessed Be cheers I love you
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 2:49 pm

Jel ti stvarno misliš da je uredu da na ovaj način prozivaš sve nas koji jedemo meso i govoriš da "proždiremo" meso, poistovjećujući nas na taj način sa životinjama. Poštujem to što hoćeš da budeš vegetarijanac ali nemoj vrijeđati tuđe poglede na ishranu.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 3:55 pm

Donekle je u pravu. Jer mesom se hrane samo zveri kojima je u krvi da love. Jednom recju predatori.
A to sto ljudi danas ne moraju da odlaze u sumu po svoj komad mesa, nego u mesaru ili supermarket, ne cini ih manjim "zverima". Stavljam pod navodnike jer nemam za nameru bilo koga da uvredim, samo govorim surovu istinu...
Na vrh Go down
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi


Broj komentara : 26
Join date : 2010-12-12
Mjesto : Middle-Earth

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 6:00 pm

Pa covjek je bio i uvijek ce biti predator,u coporu il (rijetko kad)samostalno.Po svojoj fiziologiji covjek je svastojed,sto sa malo fizioloskog znanja je lako utvrditi.Probavni trakt nije sposoban da svaruje dobro celulozu,nema potrebnih enzima,bakterija etc.
Preporuka za sve vegatarijance i koji hoce da budu isti,moracete najvjerovatnije uz svakodnevnu ishranu trava i maslacaka dodati neku tablete koji sadrze esencijalne aminokiseline da ne bi doslo do poremecaja u biohemiji organizma.
I naravno za kraje djecice,pazite da vam ne izraste burag Very Happy
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 6:07 pm

Covek je bio... Ali svi se svakog dana menjamo, mozda cak i dalje evoluiramo, ko zna... Proslost je prosla.
Na vrh Go down
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi


Broj komentara : 26
Join date : 2010-12-12
Mjesto : Middle-Earth

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 16, 2012 6:30 pm

Goddess_child (citat):
Covek je bio... Ali svi se svakog dana menjamo, mozda cak i dalje evoluiramo, ko zna... Proslost je prosla.

Oh Neznanje,velika li si i prostrana,kud god pogledam kraja ti ne vidim.
Na vrh Go down
Sponsored content





Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vegetarijanstvo
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Filozofija-
Idi na: