arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Elementi. I need a help!

Go down 
+4
TheBlueEyedWolf
Ne mogu da se ulogujem!MG
Shadow Vanskelig
magicgirl181
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSun Nov 06, 2011 6:13 pm

Zanima me je li moguće vladati sa više elemenata?Ja sam odredila pročitala o svih 5 elemenata i mislim da mi odgovaraju dva.Ni jedan ne preovladava.Šta vi mislite o tome?Sigurna sam da ovdje ima ljudi koji mi mogu pomoći.Unaprijed hvala.
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeMon Nov 07, 2011 11:05 pm

To i mene zanima jer, rješavala sam neki test s određivanjem elementa. Ali. Svaki element ima svoje doba dana. meni odgovaraju sva doba dana, prema tome, moj element je duh. A duh je energija, što znači da bih ja, u teoriji, trebala biti u mogućnosti upravljati svim elementima jer se energija samo mijenja i ima je doslovno svugdje Smile

Znam da vjerojatno nisam pomogla, ali... Reci, koje ti je omiljeno doba dana? ili, ako ih ima više, koja su? Nać ću taj nazovi-test pa stavit, možda valja Wink
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeTue Nov 08, 2011 5:37 pm

Meni najviše odgovara jutro,ali po osobinama i svemu ostalom,moji su elementi i zrak i voda.Eh pa sad... :-(
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeTue Nov 08, 2011 11:07 pm

Ovako. Ako ti je omiljeno doba dana jutro, tvoj element je voda. Ako je podne, element je vatra. Za ljubitelje večeri najpogodniji je zra. Ljudi koji vole ponoć imaju element zemlje. A oni kojima odgovaraju sva doba dana vladaju duhom.
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeWed Nov 09, 2011 6:44 pm

Uh...sad sam još više zakomplicirala...
Sva mi doba dana odgovaraju,po osobinama sam zrak i voda,omiljeno godišnje doba mi je ljeto... :-(
Na vrh Go down
Ne mogu da se ulogujem!MG

Ne mogu da se ulogujem!MG


Broj komentara : 29
Join date : 2008-10-13
Age : 31
Mjesto : Beograd

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 7:50 pm

Probajte jednostavno da stavite na papir 4 elementa i svakom dajte osobine,na sta vas asocira... Onaj koji ste najvise opisali,i koje osobine prepoznajete kao vase je element koji vam najvise odgovara..
I pustite testove na internetu.. Pogledajte u sebe koji element najjace osecate (to ne mora da bude povezano sa horoskopom,npr. ako ste Vodolija pa odmah podrazumevate da mora biti vazduh..)
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 11:06 pm

Fora je u tome što ja, kad gledam elemente pojedinačno, ne mogu odrediti koji mi je najprivlačniji, svi me jednako fasciniraju i zanimaju Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
TheBlueEyedWolf

TheBlueEyedWolf


Broj komentara : 16
Join date : 2012-03-13
Age : 27
Mjesto : Zagreb

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeTue Mar 13, 2012 8:14 pm

I ja sam prije isto imala ovaj problem...onda sam par dana provodila sa svakim elementom u prirodi (naprimjer šetnja ili bilokakva aktivnost vezana za taj element) ponedjeljak je padala kiša,pa sam hodala po kiši bez kišobrana, utorak sam sadila voćke u vrtu itd.. Što sam htjela reći jest da sam pustila sve što piše na internetu ili u knjigama i da sam provodila vrijeme s elementima. Probajte kad prođete sve elemente bit će vam kristalno jasno...


Blagoslovljeni budite
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeWed Mar 14, 2012 6:55 pm

Dobra ideja,TheBlueEyedWolf!Moram i to pokušati. Smile
Shadow,što te duže poznajem,to sam sigurnija da je tvoj elemenat duh/akasha.Ako ne možeš nijedan elemenat izdvojiti,onda tvoja osobenost obuhvaća sveukupnost i sve ostalo vezano uz duh Laughing
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeWed Mar 14, 2012 11:14 pm

Iskušat ću prijedlog koji je Wolf navela ^^ Jednom sam čak uspjela uzgojit mrkvu lol! Po kiši nikad nisam šetala bez kišobrana (samo trčala xD), iako jako volim plivati i biti u vodi, bez obzira koja je vodena površina u pitanju ^^ Al zato kad vani vjetar duva sve u šesnajst ja uživam ko malo dijete kad dobije čokoladu :3 Vatru ložim non stop, uvijek mi je hladno xD I fascinira me kako gori, kako izgleda, kako može od nečeg u nekoliko trenutaka napraviti samo prah i pepeo...

Da, kad sam već kod vatre.... Pro si radila što se vatre tiče? Za ostale elemente imam, barem okvirno, ideju šta bi se dalo isprobati, ali za vatru mi je mozak na block sistemu, jedino mi na umu neko logorovanje (što se neće dogodit s mojim roditeljima) ili promatranje i loženje vatre u peći xD

Evo još jedan, možda malo neobičan podatak o meni: obožavam vrijeme pred oluju, kad je nebo crno i prijeti prolomom oblaka, vjetar puše ko blesav i zrak je nabijen statičkim elektricitetom :33 Tada se moć Prirode jako očituje, pokazuje ljudima koliko su zapravo mali, nemoćni, bez obzira na sve. Jer, kad Priroda kaže stani, ti staneš. I sigurna sam da za Prirodu vrijedi ono: "Kad počnem vraćati za sve što ste mi skrivili, najebali ste ˇˇ" Isprike zbog psovke, ali, kad se to jednom dogodi (a već se događa), bit će veseloo večee xD
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeThu Mar 15, 2012 10:26 pm

Ideja od BlueEyedWolf je super ali zar nije puno puno lakse pitati visak??? Visak radi na taj nacin sto ga pokrece nasa aura,energija i nasa podsvest a podsves zna sve , apsolutno sve a pogotovo sve o nama samima.
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeFri Mar 16, 2012 12:24 pm

Rado bi ja pitala visak, samo da ga imam. Mogu jedino gnjavit tetka da ga proba nać kad ovo ljeto odem kod njih na more. Rekao je da ga ima i objasnio nam sistem i sve, al ga ni on, ni moja sestrična i ja nismo uspjeli nać :/ Jel ima možda neki način da sami napravimo visak? Very Happy
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeFri Mar 16, 2012 4:05 pm

Shadow Vanskelig (citat):
Rado bi ja pitala visak, samo da ga imam. Mogu jedino gnjavit tetka da ga proba nać kad ovo ljeto odem kod njih na more. Rekao je da ga ima i objasnio nam sistem i sve, al ga ni on, ni moja sestrična i ja nismo uspjeli nać :/ Jel ima možda neki način da sami napravimo visak? Very Happy
Može.Uzmeš najobičniji kesten iz parka i probušiš ga,a zatim ga staviš na neku špagicu.Tako sam barem ja čula.Kesten navodno ne prima negativnu energiju Very Happy
Na vrh Go down
TheBlueEyedWolf

TheBlueEyedWolf


Broj komentara : 16
Join date : 2012-03-13
Age : 27
Mjesto : Zagreb

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeFri Mar 16, 2012 10:31 pm

Draga Shadow- s vatrom sam se povezala tako da sam sama napravila jednu malu svijeću (nažalost više neću jer se nisam proslavila Smile) a pošto sdam u vrtu imala nekog starog šiblja to smo spalili. Dok je to gorilo upalila sam svoju svijećicu te sijela na nekih dva metra od vatre i meditirala na vatru. Tada sam se prilično povezala za vatru i drago mi je što sam to napravila.
Ja sam svoj visak napravila od starog privjeska koji je prije bio na narukvici (to mi je dala jedna dobra prijateljica,a privjesak je srcolik.)Odabrala sam taj oblik jer mi je puno lakše znati šta mi visak kaže kada je kraj špičast. Stavila sam ga na vunenu špagicu, a na vrhu mi je stari crni prsten za koji držim visak kada ga koristim. Smile
Na vrh Go down
TheBlueEyedWolf

TheBlueEyedWolf


Broj komentara : 16
Join date : 2012-03-13
Age : 27
Mjesto : Zagreb

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeFri Mar 16, 2012 10:48 pm

Što se tiče pronalaženja elementa uz visak,mislim da se to može,ali mislim da je važnije povezati se sa svim elementima,zbog različitih vradžbina,rituala,sabbata,bogova. Mislim da je i važna povezanost sa svima zbog boljeg i lakšeg razumijevanja prirode,ljudi,bogova i nas samih.
Dragi ljudi,ovo je samo moje mišljenje.. Smile)

Moj visak (neuključujući prsten na kojem visi) je dugačak od vrha kažiprsta, do zadnje linije ispod ddlana:)
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSat Mar 17, 2012 12:29 am

Ja imam visak od cistog gorskog kristala ali visak moze biti od bilo cega.Predlazem vam da uzmete mali kamencic,ali obavezno kamencic cija vas energija sama privuce.Zalepite konac,lancic... za kamencic i eto viska.Visak moze biti i obican prsten zakacen na koncu.Visak ne pokrece ono od cega je napravljen nego trzaji nase ruke koje salje nas mozak(podsvest) tako da moj visak od gorskog kristala nije nista bolji od malog kamecica,prstena,kestena,... zavezanog na spagi Very Happy
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSat Mar 17, 2012 5:00 pm

Okej...može li neko objasniti kako se radi s viskom??? Question Question Question Ja sam čula da ne možeš raditi s njim ako imaš ispod 27 god.
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSat Mar 17, 2012 11:38 pm

magicgirl181 (citat):
Okej...može li neko objasniti kako se radi s viskom??? Question Question Question Ja sam čula da ne možeš raditi s njim ako imaš ispod 27 god.

Reci tome ko ti je to rekao da nam svima ucini uslugu i da se ubije... Sa viskom mozes raditi sa koliko god godina... od 13 - 14 pa sve do 100. Dobro, sa 100 godina ne bi mogla, ruka bi ti se tresla a za visak moras imat mirnu ruku lol! lol! lol!

Rad sa viskom je veoma jednostavan ali uzima puno vremena... ali samo dok uvezbas. Možes mu postavljati pitanja na koja odgovor moze biti samo Da ili Ne. A vezbas tako sto se prvo upoznas sa njime.Predstavis mu se a zatim ga pusti da visi i postavi mu pitanje ,,Kako ces mi pokazati ako je odgovor da,, zatim pitanje ,,Kako ces mi pokazati ako je odgovor ne,, i tako jedno 10 - 15 puta na dan.Nakon 2 - 3 sedmice ces se uvezbati i onda moras poceti sa pitanjima na koje si sigurna da znas tacan odgovor npr. ,,Da li sam ja žensko,, ,, Da li imam plavu kosu,, ,,Da li sam starija od 20 g,,... Zatim nakon nekog vremena mozes poceti sa pitanjima tipa ,,Da li cu se preseliti u roku od 4 god. ,, Da li cu imati 3 djece,,... ali nikako nemoj da ga pitas nesto do ceka ti je jako stalo iz razloga sto ako nesto cvrsto zelis tvoj mozak ce pomeriti visak da ide ka zeljenom odgovoru,... nadam se da sam ti pomogao, Blessed Be
Na vrh Go down
TheBlueEyedWolf

TheBlueEyedWolf


Broj komentara : 16
Join date : 2012-03-13
Age : 27
Mjesto : Zagreb

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 12:05 am

ja sam se sa svojim viskom povezivala tako da sam ga stalno nosila sa sobom u džepu od hlača i kad sam išla spavati stavljala ga ispod jastuka da se energije povežu.Kada se povežeš sa viskom (to ćeš jednostavno osjetiti) biti će ti puno lakše prepoznati što ti govori... Smile)
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 5:23 pm

magicself (citat):

Reci tome ko ti je to rekao da nam svima ucini uslugu i da se ubije...
Rekla... Twisted Evil


magicgirl181: komentar modifikovan dana: Sun Mar 18, 2012 5:26 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 5:25 pm

I nakon što uvježbam rad s njim,on će sam pokazati ono što treba?Trebam li ga ja malo zavrtjeti? Shocked
Na vrh Go down
TheBlueEyedWolf

TheBlueEyedWolf


Broj komentara : 16
Join date : 2012-03-13
Age : 27
Mjesto : Zagreb

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 6:38 pm

ja svoj nimalo ne vrtim...ali trebat će oko minuta da ti da odgovor... Smile
Na vrh Go down
Aphrodite7

Aphrodite7


Broj komentara : 16
Join date : 2011-11-20
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeMon Apr 30, 2012 8:19 pm

magicself (citat):


Reci tome ko ti je to rekao da nam svima ucini uslugu i da se ubije...
Ja sam joj to rekla i čula sam to sa jednog foruma-neću navodit ime-i žao mi je.Obje smo mislile da je to tako Embarassed
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeWed Aug 22, 2012 12:29 pm

Što se tiče elemenata ja znam da su kod mene najizraženiji vatra i vazduh. Sa zemljom i vodom imam malo drugačiji odnos. Vatrom sam uvijek bila fascinirana, mogla satima gledati u plamen i uvijem me je smirivao. Vazduh mi je najdraži elemenat, kada je jak vjetar osjetim se toliko ispunjena energijom da se dogodi da se počnem smijati i plakati u isto vrijeme od čistog zadovoljstva. Voda me privlači samo u kombinaciji s vazduhom, kad su u pitanju velike oluje i jaka kiša. A prema zemlji imam poštovanje, nema divlji učinak na mene, odiše mirnoćom.

Vezano za ono što je TheBlueEyedWolf rekla za balansiranje elemenata, to karakteristika wicce. U tradicionalnom vještičarenju nema tih ograničenja. Što se tiče mog ličnog mišljenja, ako dobijam više energije od određenog elementa logično mi je da ću koristiti njega češće nego ostale. Zavisno od potrebe.

Ja sam svoj visak napravila uz pomoć konca i 4 mala kristala kvarca i onda izvela mali ritual pročišćavanja viska i napisala čini za punjenje viska energijom. Smile


Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
jovanaa




Broj komentara : 5
Join date : 2012-08-19
Age : 26
Mjesto : montenegro

Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitimeWed Aug 22, 2012 4:17 pm

vidim da svi pricate o lancicima aa moze li biti narukvica..??
Na vrh Go down
Sponsored content





Elementi. I need a help! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Elementi. I need a help!   Elementi. I need a help! Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Elementi. I need a help!
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Sve i svašta-
Idi na: