arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Sanjalica-tumačenje snova

Go down 
4 posters
AutorPoruka
LonelyMortisha

LonelyMortisha


Broj komentara : 9
Join date : 2011-08-28
Age : 34
Mjesto : Sarajevo

Sanjalica-tumačenje snova Empty
KomentarNaslov komentara: Sanjalica-tumačenje snova   Sanjalica-tumačenje snova Icon_minitimeTue Aug 30, 2011 12:06 pm

Ovdje možete podijeliti snove čija vam je poruka nejasna. Za sve što ostavim nedorečeno zbog nedostatka informacija ili nečeg drugog, svi su slobodni dati svoje prijedloge značenja. Smile
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Sanjalica-tumačenje snova Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sanjalica-tumačenje snova   Sanjalica-tumačenje snova Icon_minitimeTue Aug 30, 2011 2:19 pm

Evo ja da pitam nešto što me zanima... Very Happy
Kako protumačiti da li nas san upozorava da će nam se nešto desiti u budućnosti, ili nam na neki simboličan način pokazuje sva naša osećanja koja smo izrazili tog dana ili u nekom vremenskom periodu koji prethodi snu?
Hvala u napred. Smile
Na vrh Go down
LonelyMortisha

LonelyMortisha


Broj komentara : 9
Join date : 2011-08-28
Age : 34
Mjesto : Sarajevo

Sanjalica-tumačenje snova Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sanjalica-tumačenje snova   Sanjalica-tumačenje snova Icon_minitimeTue Aug 30, 2011 3:21 pm

moonlight drive (citat):
Evo ja da pitam nešto što me zanima... Very Happy
Kako protumačiti da li nas san upozorava da će nam se nešto desiti u budućnosti, ili nam na neki simboličan način pokazuje sva naša osećanja koja smo izrazili tog dana ili u nekom vremenskom periodu koji prethodi snu?
Hvala u napred. Smile

San je obično kombinacija znakova o skorijoj budućnosti, događaja tijekom prethodnog dana i silne propagande koju trpimo od elektronskih medija. Obično trebaš razložiti san u slojeve tako što (makar ja tako radim):
1)čuvaš notes uz krevet u koji ćeš odmah po buđenju dok je još san svjež to i zapisati;
2)pogledaš dobro osobe koje si sanjao/la i razmisliš da li si s nekim o njima pričao upečatljivo ili ih vidio ili su to osobe s kojima nisi bio/la u kontaktu makar u zadnjih 2 dana;
3) izvučeš osnovne pojmove (npr. krv, neka rečenica upadljiva, sam događaj..)
4)razmisliš koje serije i kakvu muziku slušaš pred spavanje i ima li simbola iz navedenog..

Sve što ostane između, što nije od skorašnjih događaja je poruka.

Dat ću ti primjer na onome što sam ja jutros sanjala.

Budim se u svom krevetu u mnogo manjoj sobi nego što sam svjesna da je imam. Ne znam zašto, nema wc-a u toj kući i jaaako dugo mokrim u neku čudnu staklenu zdjelu s uskim otvorom. nešto kasnije, kolega koji je odustao od studija na kom smo zajedno bili, koji čak i ne stanuje u istom gradu, pojavljuje mi se u stanu i zavlači ruku u tu zdjelu da izvadi nekakav predmet. Ja mu govorim da je to moja mokraća ali se nije mnogo trznuo. Samo se nasmijao i rekao da sam trebala prije reći. Onda me san prebaca u salu i tamo stoji Dero Goi, frontmen Oomph-a, jako ljut. Ranjava me nečim oštrim i baca preko sale. Kreće za mnom i iznova me podiže i baca po sali. Iznerviran veli zbog Petera Steele-a kog mrzi. Ja krvarim na podu i uglavnom mislim na sex xD


Ovako! Sanjanje sebe da mokriš normalno ali dugo, bez krvi i jarke boje mokraće je znak zdravlja i kvalitetnog života (što je istina jer sam pripazila na sebe u zadnje vrijeme). To je dakle znak sadašnjeg stanja u mom životu.
Nebitan kolega kojeg ne viđam je znak da svladavam sopstveni ego dok duhovno rastem. (Prije sam bila jako sebična i razmažena osoba).

Sala je sjećanje na treninge kikboxa i poruka podsvijesti da mi se organizam ulijenio. (Sjećanje svakodnevnice).

Type O Negative sam slušala pred spavanje i zaspala s mišlju na sex, s obzirom da oni sviraju sexy metal a pokojni Peter Steele je bio opsjednut sexom. (Prethodni dan)

Dero Goi simbolizira mog brata koji mi stalno zvoca kako glupu muziku slušam i ružni muškarci mi se sviđaju. Nenormalna snaga i bacanje preko sale je moje iznenađenje kako mi je brzo odrastao brat tinejdžer i sad je mnogo jači i krupniji od mene iako je mnogo mlađi.

Gledanje sebe kako krvariš je nenadan uspjeh u budućnosti, pogotovo ako ne plačeš a osjećaš bol i u snu. Makar približnu kakva bi bila u stvarnosti. Radim na romanu pa se iskreno nadam da se uspjeh na to odnosi xD hehehe




Nadam se da sam ti pomogla. Za bilo što slobodno me pitaj. Nema tabu tema.
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Sanjalica-tumačenje snova Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sanjalica-tumačenje snova   Sanjalica-tumačenje snova Icon_minitimeTue Aug 30, 2011 3:58 pm

Aha, shvatam otprilike! Hvala na odgovoru i pomoći! Very Happy
Videću da pročitam ovih dana još neke tekstove koje imaju veze sa snovima, jer je skroz zanimljivo, pa ako mi nešto zatreba ili mi ne bude jasno pitaću te. Smile Pozdrav, i još jednom hvala! Smile
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Sanjalica-tumačenje snova Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sanjalica-tumačenje snova   Sanjalica-tumačenje snova Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 5:30 pm

Nisam stručnjak za snove ali mislim da čovjek moze osjetiti razliku između sna uzrokovanog nečim iz svakodnevnog života i sna koji odiše dubljim značenjem, takvi snovi obicno ostave jak utisak. Tako je barem kod mene Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Sanjalica-tumačenje snova Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sanjalica-tumačenje snova   Sanjalica-tumačenje snova Icon_minitimeFri Oct 14, 2011 1:01 pm

Bi li mogao netko meni protumačiti dva sna? Jedan sam sanjala prije dosta vremena, ali ga se još sasvim jasno sjećam. Drugi sam sanjala prije dva dana. Frendica koja ima sanjaricu je u Osijeku, a ona koju sam našla u knjižnici nije prava sanjarica nego hrpa nepovezanih gluposti.

Evo prvi san, onaj kojeg sam sanjala ajmo reć davno:
Nalazila sam se u kući, u sobi koja je izgledala.... Hm, pa, otprilike ovako. bila je boje između narančaste, bež i crvene, imala je nosive stupove, one starinske, imala je nekoliko vrata, sva su se mogla zatvoriti i zaključati osim jednih, preko kojih se mogla samo navući prozirna zavjesa. U toj sobi je bilo jo 5 cura. Sve su mi bile poznate. U jednom trenutku, ja sam bila pored bazena. U drugom, ulazila sam u tu sobu kroz vrata koja se nisu mogla zaključati, noseći djevojčicu od koje 2-3 godine u naručju. Sve cure su me začuđeno pogledale, a ja sam im odgovorila kako nemam namjeru ostaviti malenu njezinom ocu. Rekla sam neka zatvore i zaključaju sva vrata. A sve te cure su imale sposobnost vladavine nad jednim elelmentom- zemlja, zrak, voda, vatra i energija (duh). I sad, ova koja je mogla upravljati Zemljom, rekla je da će to srediti. I nešto je prčkala i rekla da je to sredila. Kad se okrenula prema meni (plava je bila), nije imala svoje lice već lice moje best frendice 8to vam je ta koja ima sanjaricu). A ta frendica je inače brineta. Ali, kad sam pogledala vrata, vidilas am da je samo uspjela narediti roletne, ne i zatvoriti vrata kako treba.
onda, u sljedećem trenutku sam se nalazila na cesti, a s moje lijeve i desne strane je bila gusta šumo. Cesta je vodila ravno. Ispred sebe sam vidjela tri čovjeka obučena u crne frakove, bijele košulje i visoke crne clindre (znate, one kake nose mađioničari, samo duplo višlje). Iza njih je hodao neki dječak. Dobrzao je do njih i počeo im nešto pričati. ja sam ih zaobišla, kako ne bi ispalo da ih slijedim ili prisluškujem. Ali, oni su krenuli za mnom, a dečko je negodovao, vidilo se da mu to ne odgovara. Naišla sam na zavoj koji je vodio udesno, oštro udesno, ne pod kutem od 90, nego su ceste bile paralelne kada se zavoj prođe. Prošla sam zavoj. uz cestu sa svje lijeve strane sam vidjela tri grobna spomenika. Samo spomenike, ne i grobove. Na njima je nešto pisalo, imena majke, oca i djeteta, mislim da je u pitanju bio sin. I onda sam se probudila.

Evo i drugi, koji sam sanjala prije dva-tri dana:
Probudila sam se u fakat dugačkm hodniku, boje između žute i narančaste. Ležala sam na nekom x madracu.Oko mene je bilo drugih ljudi, nikoga nisam poznavala. U sljedećem trenutku, začula sam kako jedan dečko s kojim sam išla u osnovnu, i s kojim sad idem u srednju, viče kako ćemo svi platiti zbog nečega, i svi su se uskomešali. Ustala sam se i uočila ga. Gledao je u zid i mahao rukama. Na zidu se stvorilo nešto slično rozeti, ali bijele boje. to nešto, što je meni izgledalo kao cvijet, se povećavalo. Na kraju je postalo šareno, svaki je krug poprimio vlastitu boju. Crvena i žuta su se ponavljale. U sljedećem trnutku, ja sam izvodila nešto oko jastuka (?) i taj dečko je došao do mene. Rekla sam mu kako nema pojma što je napravio i da mislim kako to mogu popraviti. pitao me nešto, ja sam mu odgovorila i poljubio me u obraz. i tako jedno 3-4 puta (da se razumijemo, u životu nisam niijednog dečka iz razreda poljubila u obraz!). Onda sam se probudila.

Sad, tko zna, neka pomaže Smile
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Sponsored content





Sanjalica-tumačenje snova Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sanjalica-tumačenje snova   Sanjalica-tumačenje snova Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Sanjalica-tumačenje snova
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Divinacija-
Idi na: