arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Ukratko o wicci

Go down 
+3
Gea
moonlight drive
Mist
7 posters
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeThu Aug 14, 2008 3:32 pm

Wicca je vještičja religija zvanično prihvaćena prije nekih pedeset godina.Wicca je religija a ne samo bacanje magija i zafrkavanje sa ritualima.U wicci se vjeruje da sve ima svoju mušku i žensku stranu pa se vjeruje u Velikog Boga i Veliku Boginju.Magije ima,ali tu nije sve u magiji...Tu su i meditacije,tu su i različiti rituali,morate imati svoj magijski pribor(o kojem ću pisati kasnije).Dakako ima i nekih pravila koja morate poštivati.Dva glavna pravila su:

1.Ne naudi nikome,radi što želiš
2.Sve što pošalješ,tri puta će ti se vratiti

Sve je objašnjeno u Wiccan rede-u

Wiccan rede(kraća verzija)

Bide the Wiccan Laws ye must
In perfect love and perfect trust.
Eight words the Wiccan Rede fufill,
An ye harm none, do what ye will.
Lest in thy self-defense it be,
Ever mind the rule of three.
Follow this in mind and heart,
And Merry Meet and Merry Part!


Vještica: komentar modifikovan dana: Fri Sep 18, 2009 1:24 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeFri Aug 07, 2009 6:47 pm

slazem se sa tekstom samo mislim da bi bilo lepse reci da je zvanicno prihvacena pre pedesetak godina... posto je ima odavno, samo sto je to bilo neprihvatljivo pre. nadam se da shvatas sta hocu da kazem. xD
Na vrh Go down
Gea

Gea


Broj komentara : 17
Join date : 2009-08-25
Age : 34

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 9:39 pm

ne sama religija postoji kretko vrijeme jer uklapa keltičku religiju i narodnu magiju u biti tada je osnovana. prije je bilo" divlje" vjerovanje, većina je vjerovala u isto, ali nije bilo pravila , a i spadalo je u iscjeliteljsku i proricateljsku granu, dok današnja wicca koristi mnogo toga
Na vrh Go down
Aurora

Aurora


Broj komentara : 5
Join date : 2009-08-25
Age : 36
Mjesto : Split

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 10:58 pm

neki kažu da je wicca stara preko 35 000 godina. Malo mi se brojka čini pretjerana ali svejedno vjerujem da je tisućama godina prije Krista i Kršćanstva postojala religija,tj.vjerovanje koje je slično Wicci,sam Gardner je po starim Paganima i oživio Wiccu i modernizirao je te je stavio u hajmo to reći,nekakve okvire...
Na vrh Go down
Gea

Gea


Broj komentara : 17
Join date : 2009-08-25
Age : 34

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeMon Aug 31, 2009 2:09 am

da to je istina Very Happy ali on je modernizirao samo jednu granu magije tj. wicce
postoje još mnoge vještičje religije koje su jednako proširene ali neznane zbog manjka "reklame" i prenose se samo s koljena na koljeno
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeFri Sep 18, 2009 1:25 pm

moonlight drive (citat):
slazem se sa tekstom samo mislim da bi bilo lepse reci da je zvanicno prihvacena pre pedesetak godina... posto je ima odavno, samo sto je to bilo neprihvatljivo pre. nadam se da shvatas sta hocu da kazem. xD

primljeno k znanju Wink
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Dantea

Dantea


Broj komentara : 9
Join date : 2010-06-06
Age : 30
Mjesto : Sarajevo

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeSun Jun 06, 2010 4:26 pm

Cula sam da je bacanje cini povezano s mijenama mjeseca. Kako to funkcjonira?
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeWed Jun 15, 2011 12:56 pm

Dantea (citat):
Cula sam da je bacanje cini povezano s mijenama mjeseca. Kako to funkcjonira?

Jeste. Koliko ja znam, sve je u zavisnosti od toga je li Mesec u rastu ili opadanju možeš praktikovati određenu vrstu magije. Recimo sa belom magijom je najbolje raditi kada je mesec u rastu. Tada se možeš posvetiti jačanju organizma takođe, pošto tada Mesec prikuplja energiju i postaje sve snažniji. U suštini najbolje je posvetiti se tada nekom novom poslu, koliko ja to shvatam.
Što se tiče Meseca u opadanju, čuo sam da se tada pojedinci bave crnom magijom. Mesec u opadanju predstavlja nekakav gubitak energije. Baš zbog toga taj period treba iskoristiti na poboljšanje našeg sopstvenog zdravlja te očuvati snagu organizma. Takođe tada možemo poraditi na uklanjanju naših loših navika.

Mislim da je to najbitnije, nadam se da sam pomogao. Wink
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeWed Feb 15, 2012 10:01 pm

Za vrijeme rastućeg mjeseca radimo čarolije za dobitak i pozitivne stvari,a za vrijeme opadajućeg mjeseca radimo čarolije za odricanje,odvikavanje i za oslobađanje od negativnih stvari.
Za vrijeme punog i mladog mjeseca radimo isto tako neke čarolije,ali mi je to teško objasniti.Znam o čemu se radi,ali ne znam objasniti.
Evo sada ću citirati sa jednog bloga nešto o tome.Kada pročitaš,shvatit ćeš i sama Very Happy

Blagoslov: puni mjesec.
Blagoslov doma: puni mjesec.
Bogatstvo: od prve četvrti do punog mjeseca.
Cilj (postignuće): od prve četvrti do punog mjeseca.
Dobar ulog (prodaja): zadnja četvrt.
Dobar ulog (kupovina): prva četvrt.
Dobivanje (stvari i ciljeva): prva četvrt i puni mjesec.
Egzorcizam: zadnja četvrt.
Inspiracija: prva četvrt i puni mjesec.
Intuicija: puni mjesec.
Kletve (razbijanje): zadnja četvrt.
Komunikacija: puni mjesec.
Liječenje: zadnja četvrt.
Loše navike (prekinuti): zadnja četvrt.
Ljepota: puni mjesec.
Ljubavna magija: prva četvrt i puni mjesec.
Ljubavne čarolije (obrnuti): zadnja četvrt.
Mijenjanje oblika: puni mjesec.
Mir (kraj agresivnosti, rata): zadnja četvrt.
Mudrost (povećati): prva četvrt i puni mjesec.
Napredak karijere: prva četvrt.
Negativnost (otjerati): zadnja četvrt.
Nesreća (obrnuti): zadnja četvrt.
Noćne more (otjerati): zadnja četvrt.
Novac (povećanje): prva četvrt.
Odluka: prva četvrt i puni mjesec.
Opraštanje: mladi mjesec.
Oslobađanje: zadnja četvrt.
Ovisnost (potpuno): zadnja četvrt.
Povezivanje: zadnja četvrt.
Preklinjanje duha: puni mjesec.
Preobrazba: puni mjesec.
Prijateljstvo: prva četvrt.
Prijelaz preko nečega: zadnja četvrt.
Prizivanje Mjesečevog Božanstva: puni mjesec.
Proricanje: prva četvrt i puni mjesec.
Proročanski snovi: puni mjesec.
Putovanje: prva četvrt.
Rast (bilo koje vrste): prva četvrt.
Rituali plodnosti: prva četvrt i puni mjesec.
Sklad: prva četvrt.
Snaga: prva četvrt i puni mjesec.
Snaga (psihička): puni mjesec.
Spajanje (brak, poslovna suradnja) : prva četvrt i puni mjesec.
Spolne želje (povećavanje): prva četvrt.
Sreća: prva četvrt.
Sreća (osjećaj): prva četvrt i puni mjesec.
Strah: zadnja četvrt.
Težina (povećanje): prva četvrt.
Težina (smanjenje): zadnja četvrt.
Traženje: mladi mjesec.
Učenje: prva četvrt i puni mjesec.
Umjetničke kreacije: od prve četvrti do punog mjeseca.
Uzdizanje energije: prva četvrt.
Vrijeme (poboljšanje): prva četvrt.
Vrijeme (pogoršanje): zadnja četvrt.
Zaštita: prva četvrt.
Zdravlje: puni mjesec.
Znak: puni mjesec.
Želje (ispunjenje): prva četvrt i puni mjesec.
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 10:37 am

Aurora (citat):
neki kažu da je wicca stara preko 35 000 godina. Malo mi se brojka čini pretjerana ali svejedno vjerujem da je tisućama godina prije Krista i Kršćanstva postojala religija,tj.vjerovanje koje je slično Wicci,sam Gardner je po starim Paganima i oživio Wiccu i modernizirao je te je stavio u hajmo to reći,nekakve okvire...

Recimo samo da je Wicca ozivljenje drevne religije Boginje iz neolita i sve ce ti biti jasno Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Ukratko o wicci Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ukratko o wicci   Ukratko o wicci Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ukratko o wicci
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Osnovni pojmovi-
Idi na: