arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Kako napraviti vlastitu caroliju

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Kako napraviti vlastitu caroliju Empty
KomentarNaslov komentara: Kako napraviti vlastitu caroliju   Kako napraviti vlastitu caroliju Icon_minitimeThu Aug 14, 2008 3:29 pm

Najbolji rezultati se postizu sa vlastitim carolijama.To je zato jer taj ritual napravljen od vas ruke i za vas te je stoga puno efikasnija.


Osnovna struktura carolije izgleda ovako:


1.Prvo morate odluciti sto zelite postici sa riutalom te dali je neophodno za to raditi caroliju


2.Procitajte sto vise materijala o toj temi.


3.Nabavite Knjigu Sjenki ili jos bolje, napravite je sami.


4.U odgovarajuce vrijeme stvorite krug te pocnite pisati caroliju u Knjigu Sjenki.


Ritual mora ici sljedecim tokom:prociscavanje ritualnog prostora
postavljanje oltara
stvaranje kruga
prizivanje cuvare kula ili elementalne duhove
upalite svijece i tamjan te mirisne stapice
invokacija Boginje i Boga
punjenje energije kroz emocije i vizualizacija pozitivnog ishoda rituala
slanje energije u zeljenom pravcu ostvarenja zelje
zahvala Boginji i Bogu, te njihovo otpustanje
Gasenje svijeca i tamjana
zahvala i otpustanje elementalnih duhova ili cuvara kula
otvaranje kruga


Uzemljivanje viska energije , polaganjem ruku na zemlju


5.Ne zaboravite reci Blagoslovljen budi ili Neka tako bude!
I na kraju , zapamtite zlatno pravilo "Ne naudite nikome , cinite sto zelite".
Pogledajte i ostatak mojih stranica za dodatne informacije.


Blagoslovljeni Budite!
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Kako napraviti vlastitu caroliju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako napraviti vlastitu caroliju   Kako napraviti vlastitu caroliju Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 3:44 pm

VESTICA je dala opis na koji se izvodi ritual e sad to je najbolje na svoj način kao i ovo sto cu ja da kazem:

postoji prvi ritual koji se treba izvesti a to je svestanje magijskog alata ,izvescete ga kako vama odgovara ali je pozeljno da se nesto o tome zna da se neizvede skroz pokresno.Postoji vjesticiji kalendar (Vjesticije kolo godine )i pogodno vreme za ovo ali najbolje je izvesti to u noci punog mjeseca oko ponoći jer je mjesec izvor vjestičije moći,tu ce te koristiti slanu vodu bolje ako je morska so,jer je prirodno a ako mozete da nađete vodu negde sa izvora jer izvor prestavlja početak života,sledece sto vam je potrebno to sam pročito ovde na forumu je crna sveća to sledite vjestivcina upustva jer ja zato nisam znao kod čišćenja alata ja sam crnu smatro zlom jer se koristi i u crnoj magiji ali nije bitan alat toliko koliko je misao i ono sto zelite postici.E da bjezim od ovog sto hocu da kazem zasto puni mjesec tada su vjestiocije moci naj jače u svim pravcima postoje neki dani kada je naprimer moc za plodnost jača od onda kada je pun mjesec ali najbolje bi bilo to tada uradit jer kad je pun mjesec tada su sve moci nekako ravnomjerne jer taj alat necete koristit samo u jedan ritual nego u vise tipova rituala.za vodu probajte barem onu flasiranu izvorsku koja je navodno izvorska ali najbolje bi bilo da vi donesete tu vodu isto tako da bi imo jači uticaj pozeljno je da se ovaj prvi ritual izvodi uz prirodi jer vjestice vjeruju u prirodu to je najbolje negde neka sumia kraj nekog potočića ili nesto tako. kod izvođenja rituala govorite ono sto smatrate da se treba reci koristim ovo u dobre svrhe prizivam moc mjeseca itd...


KAKO ZNATI MJESEČEVE MENE - VIDITE JA NEMAM POJMA PA ZNAM

VEOMA LAKO kupite jedan crkveni kalendar i u njemu pise tačno datum i vreme za svaki mjesec
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Kako napraviti vlastitu caroliju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako napraviti vlastitu caroliju   Kako napraviti vlastitu caroliju Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 10:19 pm

hvala na ovako finom obšanjenju (:
sad na netu imaju i stranice na kojima se mogu pratiti mjesečeve mijene...
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Gea

Gea


Broj komentara : 17
Join date : 2009-08-25
Age : 34

Kako napraviti vlastitu caroliju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako napraviti vlastitu caroliju   Kako napraviti vlastitu caroliju Icon_minitimeMon Aug 31, 2009 2:28 am

u mom iskustvu čarolija tj pjesma dođe sama od sebe. jednostavno dok razmišljaš treba li ti i malo čitkaraš okolo ona se pojavi u mislima i ja je jednostavno napišem ne sljedeći ove upute

i uspjevaju Very Happy
Na vrh Go down
Aradia

Aradia


Broj komentara : 106
Join date : 2012-09-27
Mjesto : Bihać

Kako napraviti vlastitu caroliju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako napraviti vlastitu caroliju   Kako napraviti vlastitu caroliju Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 10:33 pm

Ja pri vecini carolija i rituala zazivam Aradiu i Cernunnosa. Ako je u pitanju carolija za zaustavljanja zla onda govorim ovako:

Aradia, kraljice svih vještica, posudi svoju moć za moju čaroliju!
Cernunnos, gospodaru divljine, posudi svoju moć za moju čaroliju!
Gospo i Gospodine, gospodari života i smrti, posudite mi vaše moći da zaustavim zlo!


Kako napraviti vlastitu caroliju Cernunnos
Na vrh Go down
Sponsored content





Kako napraviti vlastitu caroliju Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako napraviti vlastitu caroliju   Kako napraviti vlastitu caroliju Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kako napraviti vlastitu caroliju
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Rituali i čarolije-
Idi na: