arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Snovi i njihova značenja

Go down 
+6
LonelyMortisha
Dantea
magla
Ester
Ne mogu da se ulogujem!MG
Gea
10 posters
AutorPoruka
Gea

Gea


Broj komentara : 17
Join date : 2009-08-25
Age : 34

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeMon Aug 31, 2009 1:59 am

svi sanjamo... ali svi sanjamo na različite načine.
sami snovi su najčišći način razgovora sa sobom i s prirodom oko nas. Tada smo najosjetljiviji jer naša razumna polovica je neaktivna i tako lakše stupamo u duhovni svijet.
lake smo mete demona i lakše stupamo u kontakt s vlastitim vodičima Very Happy

ali snovi predviđaju... postoji pravilo od brojke 7 koju je jedan vrač rekao mojoj baki - ako bilježiš snove shvatit ćeš da se ostvaruju u 7min., 7h, 7 dana, 7 tjedana, 7 mj. ili 7 godina od sna
djeluje Very Happy

zato napišite svoje snove i podjelite vaše neobične dogodovštine u tom stanju...
a i uvijek se nađe netko sa sanjaricom I love you
Na vrh Go down
Ne mogu da se ulogujem!MG

Ne mogu da se ulogujem!MG


Broj komentara : 29
Join date : 2008-10-13
Age : 31
Mjesto : Beograd

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeSun Sep 06, 2009 10:57 pm

Mm.. znam da je malo glupo ovo sto sam sanjala al ajde . xD

Dakle sanjala sam jednu osobu koju sam volela..(vec smo bili zaj i skoro se pomirili) ali sam osecala kako nesto nije u redu... onda se pojavio kao moj drug iz odeljenja i kaze mi kako se taj decko pre 10 dana pomirio sa svojom bivsom devojkom ..-.-

to je ukratko.. ali vazan detalj..


posle tog sna kontakt sa doticnom osobom mi je bio znantno slabiji i tacno se secam...kako mi bas taj drug iz odeljenja dolazi na msn.. i pise.. e kao.. verovatno si cula ali ******** i ********* su se pomirili proslog petka.
sama ta cinjenica me nije sokirala koliko to da je bila nedelja i da je taj prosli petak bio pre 1o dana..
sto sam i sanjala.. o.O
Na vrh Go down
Ester

Ester


Broj komentara : 13
Join date : 2008-11-23
Age : 38
Mjesto : Nis

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 11:53 am

Ma to je ste zanimljivo sto ti se desilo! Ja sam sanjala kako ubijam samu sebe sa kopljem, kroz glavu....sta bi to moglo znaciti...? affraid
Na vrh Go down
Gea

Gea


Broj komentara : 17
Join date : 2009-08-25
Age : 34

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 8:14 pm

umrijeti znači osoboditi se vlastitih problema, a baciti koplje značii ako imate problema sve će na kraju dobro završiti

drugim riječima sama ćeš riješiti svoje probleme koji te okružuju Very Happy
Na vrh Go down
Ester

Ester


Broj komentara : 13
Join date : 2008-11-23
Age : 38
Mjesto : Nis

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 7:18 pm

Joj hvala ti na objasnjenju! Bas si mi ulila nadu!
Nisam bacila koplje vec sam kopljem sebi probusila glavu, u snu! Onako , close-range....strasno!
Na vrh Go down
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeThu Sep 24, 2009 2:24 am

Ester (citat):
Joj hvala ti na objasnjenju! Bas si mi ulila nadu!
Nisam bacila koplje vec sam kopljem sebi probusila glavu, u snu! Onako , close-range....strasno!


smrt znaci produzit zivot Smile


sto se tice mojih snova cesto ih zaboravljam ali imam jedan koji se ponavlja:


SANJAM JAKO BEZOBRAZNE SNOVE Embarassed lol!


i cesto sanjam lose stvari sanjam rat sanjam kako napadaju helikopterom na moju zgradu kako pucaju kako mi pobiju porodicu i kako ja to sve vidim i na kraju ja bezim od toga Smile ili sicno u svakom slucaju tako


onad mi se cesto desi da sanjam staru kucu jednu gde pre moja baka zivila ja sam tu se igro te kuce nema sada i kao dođem, tu i sad uđem u nju i pocnem da bezim kao neko me proganja i onda isto tako samo dođem do nekih vrata i nemogu da ih otvorim sumljam da sam na tome podrucju pokupio nesto tipa nagaz ili slicno ali hteo sam da odem na to mesto ali kuca je nova sada nije vise ona ima video nadzor i to je sediste neke firme sada

u svakom slucaju sta god daje neplasim ga se suprostavicu se izlice mi baka stavu najverovatnije i smislicu ja neki ritual gonjenja toga Smile
Na vrh Go down
Dantea

Dantea


Broj komentara : 9
Join date : 2010-06-06
Age : 30
Mjesto : Sarajevo

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeWed Jun 09, 2010 10:01 pm

Neznam sta bi ti to moglo znaciti, ali mislim da su ti to sjecanja iz rata, pomijesana sa tvojim nekim strahovima, moze bit, ali i nemora.

Cesto imam snove, ali ih se vecinu nesjecam, mislim znam da sam nesto sanjala, al se nemogu sjetiti. Zadnji san kojeg se sjecam je ovaj:

Ovako bila je noc, i ja hodam kroz neki proplanak/livadu, i sad pocnem se penjat uz brdo i oko mene grobovi. Koji god grob pogledam na njemu pise ime, prezime, dan smrti i rodenja. Znam da sam neka imena procitala, sad ih se nesjecam, al to nije vazno, vec je vazno da su sve bila djeca. Znaci na svakom je grobu bila slika djeteta, raznih godina, od beba, pa do nekih mozda 5-6 godina. Ali cudno je bilo to sto nije bila ono samo slika lica, nego su djeca bila u razlicitim pozama, naki su spavali (uglavnom bebe), neki su se igrali, jedno je cak otvaralo poklon (neznam zasto se toga sjecam), i sad ja prolazim pored tih grobova, i dodem na vrh brda, pogledam dole i vidim onaj veliki bilbord ili kako se vec zove ono cudo gdje lijepe reklame. I tu naljepljena reklama za knjigu "100 najboljih teksaskih masakara", korice dizajnirane u rozom izdanju. Bilo je jezivo do tog dijela, dalje se ne sjecam.
Eh, Moze li mi to neko protumaciti?
Na vrh Go down
LonelyMortisha

LonelyMortisha


Broj komentara : 9
Join date : 2011-08-28
Age : 34
Mjesto : Sarajevo

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Nadam se da nisam kasno došla :D   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeSun Aug 28, 2011 11:08 am

Dantea (citat):
Neznam sta bi ti to moglo znaciti, ali mislim da su ti to sjecanja iz rata, pomijesana sa tvojim nekim strahovima, moze bit, ali i nemora.

Cesto imam snove, ali ih se vecinu nesjecam, mislim znam da sam nesto sanjala, al se nemogu sjetiti. Zadnji san kojeg se sjecam je ovaj:

Ovako bila je noc, i ja hodam kroz neki proplanak/livadu, i sad pocnem se penjat uz brdo i oko mene grobovi. Koji god grob pogledam na njemu pise ime, prezime, dan smrti i rodenja. Znam da sam neka imena procitala, sad ih se nesjecam, al to nije vazno, vec je vazno da su sve bila djeca. Znaci na svakom je grobu bila slika djeteta, raznih godina, od beba, pa do nekih mozda 5-6 godina. Ali cudno je bilo to sto nije bila ono samo slika lica, nego su djeca bila u razlicitim pozama, naki su spavali (uglavnom bebe), neki su se igrali, jedno je cak otvaralo poklon (neznam zasto se toga sjecam), i sad ja prolazim pored tih grobova, i dodem na vrh brda, pogledam dole i vidim onaj veliki bilbord ili kako se vec zove ono cudo gdje lijepe reklame. I tu naljepljena reklama za knjigu "100 najboljih teksaskih masakara", korice dizajnirane u rozom izdanju. Bilo je jezivo do tog dijela, dalje se ne sjecam.
Eh, Moze li mi to neko protumaciti?

Ne dopuštaš sebi novi početak+miks filmova koje gledaš i tvoje svakodnevnice jer nas propaganda okružuje. Čini se da bježiš od nekog problema s kojim ćeš se prije ili kasnije morat suočiti. Pokušavaš pretvoriti u rutinu nešto što ti ne prija, neprirodno.
Imaš li još neki detalj?
Na vrh Go down
mayanada




Broj komentara : 5
Join date : 2012-04-18

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeWed Jul 11, 2012 10:56 pm

ja momentalno zaboravljam svoje snove , nemogu se sjetiti.

imam biljeznicu i olovku da mogu zapisati ih ali nista

ima li savjeta kako da snove zapamtim

ljubav i svijetlo
Na vrh Go down
pontifex maximus

pontifex maximus


Broj komentara : 1
Join date : 2012-10-22
Mjesto : beograd

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeMon Oct 22, 2012 11:20 pm

ja sanjam snove koji se ostvaruju.najveci mi je problem sto ne znam da li takve snove da zaustavim ili ne. iskreno,jako se bojim jer takve stvari se desavaju u filmu,tamo negde,ali je osecaj odvratan kad se desi vama. najcesce mi se desi da takve stvari sanjam kad legnem da spavam popodne. ja inace nemam naviku da spavam popodne ali nekad mi se iznenada prispava. dajte mi savet sta da radim.ima li neki caj za smirenje,bilo sta. muce me ti snovi... Crying or Very sad
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeTue Oct 23, 2012 8:38 pm

Da li su događaji koje sanjaš toliko traumatični da želiš da ih se riješiš?
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Fairy Hunter

Fairy Hunter


Broj komentara : 24
Join date : 2013-06-27
Age : 33

Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitimeFri Jul 26, 2013 12:42 pm

Snovi uvek imaju značenja. To je ono što je Frojd dokazao svojom psihoanalizom. Najčešće ukazuju na traume i frustracije, neostvarene želje, naš sukob sa nama samima u pokušaju da se zaobiđe cenzura društvenih normi i dostigne cilj. Čitav je svet splet uzroka i posledica, i ništa nije bez razloga takvo kakvo jeste pa ni snovi.
Na vrh Go down
Sponsored content





Snovi i njihova značenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Snovi i njihova značenja   Snovi i njihova značenja Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Snovi i njihova značenja
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Divinacija-
Idi na: