Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

Share | 

Predstavljamo se...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
jovanaa

Broj komentara : 5
Mjesto : montenegro

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Tue Aug 21, 2012 3:05 pm

cao.. ja sam jovana 97 sam god... vjesticarenje me interesuje odavno ali sam se bojla citati o tome..citam o wicci vec godinu dana.. ali me je jos strah da izvodim rituale jel moze mala pomoc..??
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mist
Admin

Broj komentara : 332
Mjesto : Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Tue Aug 21, 2012 3:09 pm

jovanaa (citat):
cao.. ja sam jovana 97 sam god... vjesticarenje me interesuje odavno ali sam se bojla citati o tome..citam o wicci vec godinu dana.. ali me je jos strah da izvodim rituale jel moze mala pomoc..??

Nema potrebe da te je strah. Ne moraš odmah krenuti sa velikim ritualima. Za početak možeš probati meditirati, izvesti neki manji ritual uz svijeću, bez otvaranja kruga i slično. Rituali i magija nisu ništa natprirodno, jednostavno predstavljaju usmjeravanje tvoje energije ka nekom cilju. Mogu ti pomoći da se riješiš stresa, strahova, u mom slučaju čak i nesanice, te da privučeš nešto novo u svoj život. Ako te interesuje nešto konkretno pitaj Smile
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://paganizam.wordpress.com/
Gandalf Sivi

Broj komentara : 26
Mjesto : Middle-Earth

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Tue Aug 21, 2012 4:05 pm

Gandalf sivi se vratio sa svojih putovanja
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
magicgirl181

Broj komentara : 218
Mjesto : Zenica,BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Tue Aug 21, 2012 5:12 pm

Gandalf Sivi (citat):
Gandalf sivi se vratio sa svojih putovanja
Pa... Wink dobrodošao natrag Very Happy
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
medeja

Broj komentara : 5

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Sun Sep 09, 2012 6:26 pm

Zdravo,

Ja sam Medeja Laughing . Imam 17 godina. Koliko sam uspjela shvatiti po prvim komentarima, zajedničko nam je to da nas sviju zanima magija od malih nogu. Wicci sam se u potpunosti okrenula prije godinu dana, kada sam uspjela izvesti spell za promjenu boje očiju. Ono što mi je jako važno u ovoj religiji jeste da svaki dan nešto novo naučim i da me ispunjava, mada još ne razumijem čim.

Voljela bih upoznati još osoba sa sličnim razmišljanjem kao ja. Bilo bi super kad bi se ''susrela'' s nekim ovdje iz Mostara.

BB
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
magicgirl181

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Wed Sep 12, 2012 4:20 pm

medeja (citat):
Zdravo,

Ja sam Medeja Laughing . Imam 17 godina. Koliko sam uspjela shvatiti po prvim komentarima, zajedničko nam je to da nas sviju zanima magija od malih nogu. Wicci sam se u potpunosti okrenula prije godinu dana, kada sam uspjela izvesti spell za promjenu boje očiju. Ono što mi je jako važno u ovoj religiji jeste da svaki dan nešto novo naučim i da me ispunjava, mada još ne razumijem čim.

Voljela bih upoznati još osoba sa sličnim razmišljanjem kao ja. Bilo bi super kad bi se ''susrela'' s nekim ovdje iz Mostara.

BB
Spell za promjenu boje očiju??? Shocked Ček malo...kako to???ZAISTA si promijenila boju očiju confused

Pitanje za Velebitkinju: Very Happy Otkud mi sjemena tekućina?Nisam još nikada imala kontakta s nečim takvim... Embarassed Nadam se da shvataš na šta mislim Embarassed Embarassed Embarassed
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mist
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Wed Sep 12, 2012 6:30 pm

Onda nemoj žuriti sa nabavljanjem sjemene tekućine Very Happy
Na vrh Go down
magicgirl181

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Fri Sep 14, 2012 4:41 pm

Mist (citat):
Onda nemoj žuriti sa nabavljanjem sjemene tekućine Very Happy
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed A šta ako želimo uraditi taj ritual,a nemamo "materijala"???Mislim,nije baš da jedva čekam doći u kontakt s takvim stvarčicama Embarassed
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mist
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Fri Sep 14, 2012 5:00 pm

Gledaj, ritual je lična stvar, ti možeš somislit svoj ritual za jačanje moći, ako ti ne smatraš da moć leži u sjemenoj tekućini za tebe neće imati vrijednosti. Pokušaj sastaviti recept od sastojaka s kojim si ti povezana i za koje smatraš da imaju veliku magičnu vrijednost.
Na vrh Go down
Yamshid

Broj komentara : 49
Mjesto : Grad

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Sun Sep 16, 2012 7:54 am

Pozdrav svima! Tu sam novi, trenutno sam samo na čitanju postova a kasnije cu se aktivno ukljucit. Predlazem temu Vjestičija knjiga gdje bi se moglo početi sa objavljivanjem rituala, od početka pa da tekstovi polako vode svakog člana u aktivno bavljenje paganizmom, inace prvom religijom na svijetu.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://anzotika.forumbo.net/
Mist
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Sun Sep 16, 2012 11:44 am

Podforum Rituali i čarolije je upravo predviđen za to. Dobrodošao na forum, na osnovu postova koje sam do sada pročitala da se primjetiti da si upućen u magiju, a ovdje nam treba više takvih ljudi Smile
Na vrh Go down
Yamshid

Broj komentara : 49
Mjesto : Grad

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Sun Sep 16, 2012 4:08 pm

Dobio sam vašu pozivnicu na svom blogu pa sam tako pronašao ovaj forum. Da, godinama se bavim izučavanjem magije, arapska, ciganska, vudu i vještičarstvo, tako da mogu za sebe reći da ponešto znam o njoj. Kada se recimo upoređuje vještičarstvo i vudu može se pronaći dosta zajednički elemenata a onaj najbitniji je da se u oba smjera sva pažnja koncentriše na spiritualni razvoj vjernika (ili vještice/vješca) kroz božanstva, molitveni kontakt sa njima ali i jednu vrstu komunikacije kroz divinaciju, kako bi se od prirodnih sila dobili odgovori. Zato sam i naveo da se božanstvima pojedinac približuje molitvom i darovima, upućivanjem svojih misli, kako bi se ostvarila duhovna konekcija, dobio blagoslov onih pod čijim patronatom mi djelujemo. Onog trena kada nas duhovne sile osnaže i prime pod svoje tada počinje istinski put jednog magičara.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://anzotika.forumbo.net/
Witchy Witch

Broj komentara : 1

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Mon Sep 17, 2012 9:28 pm

Cao, ja sam Lejla Smile Vestica sam vec tri godine i obozavam biti to sto jesam. Koristila sam dosta cini i magije (sa neverovatnim rezultatima), tako da za sebe mogu reci da se razumem u te stvari , pa sam odlucila da se pridruzim ovom forumu Smile Nadam se lepom druzenju Very Happy Blessed Be
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mist
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Tue Sep 18, 2012 10:14 am

Dobrodošla Very Happy Blessed be.
Na vrh Go down
seeker2411

Broj komentara : 3
Mjesto : Banja Luka

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Thu Sep 20, 2012 8:44 pm

Pozdrav svima.Novi sam ovde i veoma sam zainteresovan za ove stvari.Mnogo toga se desava sto mi je nejasno i sto zelim promijeniti,ali za pocetak me interesuje da li vi vjerujete u pentagram i njegovo znacenje.Ja imam na licu oblik pentagrama sacinjen od benova.Kad se povezu zajedno cine cjelinu pentagrama.Pa me interesuje da li to nesto znaci ili je to cista slucajnost....
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
magicgirl181

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Fri Sep 21, 2012 3:39 pm

seeker2411 (citat):
Pozdrav svima.Novi sam ovde i veoma sam zainteresovan za ove stvari.Mnogo toga se desava sto mi je nejasno i sto zelim promijeniti,ali za pocetak me interesuje da li vi vjerujete u pentagram i njegovo znacenje.Ja imam na licu oblik pentagrama sacinjen od benova.Kad se povezu zajedno cine cjelinu pentagrama.Pa me interesuje da li to nesto znaci ili je to cista slucajnost....
Novi članovi,želim vam dobrodošlicu od srca I love you
Svi se nadamo lijepom druženju Very Happy
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Aradia

Broj komentara : 106
Mjesto : Bihać

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Thu Sep 27, 2012 8:10 pm

Pozdrav svim vješticama i vješcima iz Bosne a i šire! Slučajno sam naletjela na ovaj forum i odmah se pridružila. Nadam se da nije problem što sam postirala tekstove na engleskom o vještičarstvu u BiH jer na taj način ovaj sajt je obogaćen i bar u malom dijelu pristupan i onima koji nisu sa našeg govornog područja.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mist
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Fri Sep 28, 2012 8:52 am

Aradia (citat):
Pozdrav svim vješticama i vješcima iz Bosne a i šire! Slučajno sam naletjela na ovaj forum i odmah se pridružila. Nadam se da nije problem što sam postirala tekstove na engleskom o vještičarstvu u BiH jer na taj način ovaj sajt je obogaćen i bar u malom dijelu pristupan i onima koji nisu sa našeg govornog područja.

U redu je ,jer je edukacija o vještičarstvu u Bosni, ali ostatak tekstova bi trebalo biti na našem jeziku jer ima dosta foruma i stranica na engleskom jeziku dok na našem nema. Dobrodošla na forum Very Happy
Na vrh Go down
Mimi

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Tue Apr 23, 2013 11:15 pm

cao, ja sam mimi..
registrovala sam se ovdje jer me zanima striktno ljubavna magija.. bavim se falanjem u grah.. iz bihaca sam..

nadam se da cete mi moci pomoci u tome...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
magicgirl181

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Wed Apr 24, 2013 3:43 pm

Mimi (citat):
cao, ja sam mimi..
registrovala sam se ovdje jer me zanima striktno ljubavna magija.. bavim se falanjem u grah.. iz bihaca sam..

nadam se da cete mi moci pomoci u tome...
Dobrodošla Very Happy
Naravno da ćemo ti pomoći.Samo što je dosta članova malo uspavano ovih dana,ali rekla bih da je to zbog škole/faksa/posla.

Baviš se falanjem u grah?Ako hoćeš,možeš otvoriti novu temu o tome,ja sam čula nešto o tome,ali ne puno. Embarassed
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mimi

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Thu Apr 25, 2013 12:44 am

hvalaa, otvorit cu.. Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mimi

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Thu Apr 25, 2013 12:44 am

hvalaa, otvorit cu.. Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Max Magnus

Broj komentara : 1

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Fri Apr 26, 2013 3:47 pm

Pozdrav svima!! Ja sam Max Magnus, imam 28 godina. Zivim u Sarajevu. Od skora se zanima za vjesticarstvo i magiju, tako da sam prilicno nov u svemu. Nadam se da cu od iskusnijih clanova dobiti pomoc u svom daljnjem istrazivanju (literatura, iskustva i tom sl.). Eto to bi bilo ukratko o meni. Jos jednom puno pozdrava za sve!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mist
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Wed May 01, 2013 10:08 am

Max Magnus (citat):
Pozdrav svima!! Ja sam Max Magnus, imam 28 godina. Zivim u Sarajevu. Od skora se zanima za vjesticarstvo i magiju, tako da sam prilicno nov u svemu. Nadam se da cu od iskusnijih clanova dobiti pomoc u svom daljnjem istrazivanju (literatura, iskustva i tom sl.). Eto to bi bilo ukratko o meni. Jos jednom puno pozdrava za sve!

Dobrodošao Smile
Na vrh Go down
Fairy Hunter

Broj komentara : 24

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Thu Jun 27, 2013 10:43 pm

Naleteh na ovaj forum, i mislio sam da mogu dati svoj doprinos da se ne ugasi, pošto mi zanimljivo deluje i volim ovakav vid dopisivanja.
Interesujem se za vile, zmajeve, drijade, magične pečurke, i sl.
Studiram književnost, imam ispit ujutru... i tako, ništa posebno. Very Happy

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Predstavljamo se...   Today at 11:13 pm

Na vrh Go down

Predstavljamo se...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next