arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 SAMOMOLITVA

Go down 
AutorPoruka
Aradia

Aradia


Broj komentara : 106
Join date : 2012-09-27
Mjesto : Bihać

SAMOMOLITVA Empty
KomentarNaslov komentara: SAMOMOLITVA   SAMOMOLITVA Icon_minitimeThu Jul 31, 2014 4:27 pm


Ovaj ritual bi trebalo izvoditi za vrijeme Mladog mjeseca, ali nije strogo ograničeno na tu fazu. Potreba, a ne doba određuju izvođenje. Postoji stvarna snaga u samomolitvi: ne bi je trebalo koristiti drugačije osim u stanju potrebe I ne bi je trebalo izvoditi zbrkano, smušeno.
Namjera obreda je da dovede osobu u bliži kontakt sa Boginjom. Može se isto tako koristiti kao manje posvećenje, kada osoba koja želi posvećenje, nema nekog ko bi je uveo u to. Ovaj ritual samomolitve može također biti korišten kao mini egzorcizam, da se protjeraju bilo kakvi negativni utjecaji koji se mogu učvrstiti oko osobe. To može izvesti svaka osoba sama nad sobom i po svojoj želji.
Izvesti obred na mirnom mjestu, daleko od bilo čega što vas može omesti i uznemiriti.

Potrebno vam je sljedeće:

1. Sol, oko ¼ kašičice
2. Vino, oko unce (1 unca oko 28,3 gr.)
3. Voda oko ½ unce
4. Svijeća, posvećena ili neka druga

Rezultat obreda je osjećanje mirnoće i tišine. Poželjno je da se učesnik ogrije toplotom koju zrači zalazak sunca, tako da može meditirati i shvatiti da je prizvao pažnju Boga na sebe, tražeći da bude bliži božanstvu i mudrosti.
Kada ste spremili sve za početak, prospite sol po podu i zgazite na sol, osvjetljavajući svijećom. Pustite da toplota svijeće uđe u tijelo. Pomješajte vodu i vino, meditirajući.
Izgovarajte ovo naglas:

BLAGOSLOVI ME, MAJKO, JER SAM TVOJE DIJETE
Sada umočite prste desne ruke u pomiješano vino i vodu i pomažite oči.

BLAGOSLOVLJENE BUDITE MOJE OČI, DA JA MOGU VIDJETI TVOJ PUT
Premazati nos vodom i vinom.

BLAGOSLOVLJENA BUDITE MOJA USTA, DA MOGU GOVORITI O TEBI
Premazati usta.

BLAGOSLOVLJENE BUDITE MOJE GRUDI, DA MOGU DA BUDEM VJERAN/VJERNA TEBI I TVOM POSLU
Premazati grudi

BLAGOSLOVLJENE BUDITE MOJA STOPALA KOJA NOSITE ŽIVOTNU SNAGU ČOVJEKA, KAO ŠTO TI NOSIŠ SNAGU STVARANJA.
Premazati slabine

BLAGOSLOVLJENA BUDITE MOJA STOPALA, DA MOGU DA IDEM TVOJIM PUTEM.
Premazati stopala.

Nakon toga ostati malo tako miran i meditirati.
Na vrh Go down
 
SAMOMOLITVA
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Rituali i čarolije-
Idi na: